Vaši lidé

Anna Kšírová

lékařka, podnikatelka, zakladatelka Rodičů za klima Liberec, členka Pracovní skupiny pro klima města Liberec, členka Strany zelených

Z dětství si pamatuju silný pocit, že svět míří k lepšímu. Mládí ve skautu mě naučilo fyzické odolnosti a úctě k přírodě, a také ve mně posílilo víru v lidskou dobrotu a ochotu. Tahle víra mi zůstala. Přidalo se k ní ale vědomí, že věci nemusí nutně mířit k lepšímu, a že je to i moje zodpovědost, jaké budou.

Zkušenosti ze zemí jako je Jižní Afrika nebo Indie, kde jsem žila několik let na střední a strávila tam čas i na vysoké škole, mi ukázaly, že svět je velmi pestré místo a že rozhodně máme co zlepšovat. Naučily mě také vážit si toho, co mám. Že čistá voda v řekách nebo dobrý přístup ke kvalitní zdravotní péči nejsou samozřejmost.

Dnes je jasné, že krajina plná vody není samozřejmost ani u nás. Pozoruju smrky v Jizerkách, které mají podivně rezavou barvu. Pamatuju si prázdná koryta potoků v Lidových sadech v loňských letech.

Jako lékařka si uvědomuji, jak moc je naše zdraví závislé na stavu přírody. Jako matka dvou malých dětí také přemýšlím o tom, jak bude vypadat svět, do kterého vyrostou. Proto jsem vloni spoluzakládala Rodiče za klima Liberec. Proto jsem se také rozhodla jít s Pro KRAJinu do krajských voleb.

Máme radost, že vás tu máme.
Nechte nám, prosím, svůj e-mail!

Pokračujeme v práci, do které jsme se pustili. Pokud chcete vědět, co se kolem Pro KRAJinu děje, přihlašte se k odběru newsletteru. Posíláme ho jednou měsíčně.