Brambora je královna, brambora je grunt!image

V rámci kontaktní kampaně bude sdružení Pro KRAJinu rozdávat lidem pytlíky s bramborami. Tímto zemitým darem se chce sdělit jediné: Je třeba začít si opět vážit obyčejných, a přitom těch nejdůležitějších věcí!


Brambora je taková Popelka. Když vyleze ze země, je od hlíny, špinavá. Jídlo je to vlastně dost obyčejné. „Jdu koupit brambory“, to prostě nezní úplně honosně. Jenže brambory jsou grunt. Úplný základ. Stejně jako zdravá půda, voda a čistá příroda. Jen díky nim můžeme vypěstovat zdravé potraviny, dýchat vzduch bez roušek, mít vždy dostatek vody vytékající z kohoutku. A přesně tyhle základní věci se poslední roky zanedbávají. Chceme vrátit politiku zpátky na zem! 


J. Šedlbauer, lídr kandidátky Pro KRAJinu, vysvětluje tenhle neobvyklý dárek následovně: „Nelze snít o lepším světě, když nebude vyřešeno to základní. A to je právě zdravá půda, voda a čistá příroda. Politika sdružení Pro KRAJinu je až na kost realistická. Neslibujeme vzdušné zámky, nechceme budovat pomníky. Slibujeme „jenom“ to, že se postaráme, abychom předali našem dětem kraj v lepším stavu, než je nyní.“ 

Termíny a místa kontaktní kampaně najdete zde.

 

Naše volební hesla v kostce:


#NEUSCHNEME: Vyléčíme krajinu, zvýšíme její schopnost zadržovat vodu a odolnost proti suchu a povodním.

#SOBĚSTAČNĚ: V nouzi se o sebe musíme umět postarat sami. Posílíme místní produkci základních zdrojů – potravin, energie a zdravotnických materiálů.

#PEČUJEME: Nejslabším se vyplatí pomáhat. Samoživitelky, osamělí senioři, děti v kojeneckých ústavech. Účinná pomoc předejde dluhovým pastem a exekucím.

#ŽIVOBYTÍ PRO 442 356: Přesně tolik lidí žije v Libereckém kraji a pro všechny z nich zde musí být možnost vystudovat dobrou školu a pracovat v perspektivním oboru. Nemůžeme se spoléhat jen na zahraniční továrny!


nejnovější články
image

Josef Šedlbauer: Musíme to překlepat, a využít koupený čas k zásadním změnám

Rozumím tomu, že jste po včerejším oznámení opatření naštvaní, unavení, znechucení nebo vystrašení z toho, kam spějeme.

Více
image

Ovocné aleje i Sad zrození: přidejte se k sázení!

Pomozte sázet nové aleje ovocných stromů, ať máte za deset let kam chodit na rande nebo na procházku s dětmi.

Více
image

182 miliard pro budoucnost

Peníze na obnovu země po pandemii můžeme využít k uzdravení krajiny i českého školství. Současný vládní návrh není dobrý.

Více